Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Bowl 9255042



*

nr 925 5042


BOWL

metal, 1950s, length: 38,


metall, 50-tal, längd: 38


Estimate:

400

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday November 17 2014
at 18:12:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/10 21:43:16 1      100 kr
7/11 18:35:33 2      250 kr
11/11 15:24:10 3      200 kr
11/11 15:24:10 2      250 kr (Robot)
11/11 15:24:33 3      400 kr
16/11 19:45:33 2      450 kr
16/11 22:14:36 4      500 kr
17/11 10:07:16 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktskål metall
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr